ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Барселона излъга Виляреал след два обрата и седем гола (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Барселона
Снимка: БТА / BTA

Испанският шампион Барселона спечели надлъгването с Виляреал с 4:3 като гост в сблъсък от третия кръг на Ла Лига. Срещата премина през два обрата, но в крайна сметка по-класният състав на Шави Ернандес измъкна успеха след победен гол на Роберт Левандовски.

Двубоят започна отлично за каталунците, които поведоха набързо с 2:0 след попадения на Гави в 12-а минута и Френки де Йонг три по-късно.

?Жълтата подводница“ обаче отговори подобаващо на предизвикателството, след като изравни още до почивката след голове на Хуан Фойт в 26-ата минута и на Александър Сьорлот в 40-ата минута.

Пет минути след старта на втората част обаче домакините шокираха Барселона и осъществиха пълен обрат след попадение на Алекс Баена .

След гола играчите на Барселона вдигнаха оборотите и упражниха натиск. В 56-а минута 16-годишният техничар Ламин Ямал уцели греда за Барселона, но в 68-ата минута логичното се случи и влезлият като резерва Феран Торес изравни за 3:3.

Зрителите на ?Естадио де ла Серамика“ видяха втори обрат в 71-ата минута, когато първо Ямал удари втора греда, а при добавката Роберт Левандовски вкара и оформи крайния резултат от 3:4.

По този начин Барса постигна втора победа от началото на сезона и заемат третата позиция в класирането, докато Виляреал е 13-и с три пункта. В следващия кръг възпитаниците на Кике Сетиен играят с Кадис като гости, докато шампионите ще търсят трета поредна победа при визитата си на Осасуна.