ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Брентфорд вгорчи началото на 2023 за Ливърпул

0
Брентфорд
Twitter

Брентфорд победи Ливърпул като домакин в първия мач на двата отбора за новата година. „Пчеличките“ ужилиха съперника си с 3:1 в сблъсък от 19-ия кръг на Висшата лига.

Те поведоха още в 19-ата минута след автогол на френския защитник Ибрахима Конате. Гол на Мий беше отменен в 40-ата след преглеждане на ВАР, но само две минути по-късно Виса все пак удвои преднината на Брентфорд за шок на Юрген Клоп.?

Пет минути след почивката Окслейд-Чембърлейн намали изоставането на мърсисайдци. Те натиснаха за изравнителен гол, но бяха хванати на контра в 84-ата минута, когато Мбуемо оформи крайното 3:1 и се израдва в стил Леброн Джеймс, който е инвеститор в Ливърпул.?

Така „червените“ пропуснаха шанса се да се доближат на точка от четвъртото място. Брентфорд пък взе скалпа на още един гранд след славните резултати срещу Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити.