ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Марсилия изхвърли ПСЖ от турнира за Купата

0
Марсилия
Снимка: Twitter

Звездният тим на Пари Сен Жермен записа нов шумен провал в турнира за Купата на Франция. Играчите на Кристоф Галтие изгубиха от Марсилия с 1:2 на „Велодром“ в осминафинален мач и напуснаха надпреварата. Любопитно е, че ПСЖ отпада в тази фаза за втора поредна година.

Без Килиан Мбапе парижани не започнаха добре и допуснаха Марсилия да удари първи. В 29-ата Дженгиз Юндер бе блъснат в гръб от Серхио Рамос и съдията отсъди дузпа за домакините, която Алексис Санчес превърна в гол за 1:0. В 40-ата минута Неймар уцели гредата, а в края на полувремето Серхио Рамос се реваншира за дузпата, като се разписа с глава за 1:1.

В 57-ата минута Марсилия стигна до втори гол. Удар на Санчес бе блокиран от защитник, но топката отиде към Малиновский, който със страхотен шут я прати в сглобката на вратата за 2:1.

Последва натиск на ПСЖ и пред Лионел Меси се откри добър шанс, но той би над гредата и не успя да предотврати загубата на своите.